Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık Seyahati

Truva Sağlık Hizmetlerinin amacı, Türkiye’de sağlık hizmeti almayı tercih eden hastaların tedavilerini en güvenilir sağlık kurumlarında en uzman hekimler ve sağlık ekibi tarafından yapılmasını organize etmektir. TruvaSağlık.Com anlaşmalı tüm hastane ve kliniklerinde teknolojik alt yapının yüksek, sağlık ekiplerinin ve hekim kadrolarının uzman ve deneyim sahibi olmalarına önem göstermiştir.

Türkiye

Cumhuriyet tarihi boyunca sağlığa son derece önem vermiştir. Teknoloji bakımından ve hekimlerin uzmanlığı açısından bölgesinde sağlık merkezi konumundadır. Sağlık Bakanlığına bağlı 1700’den fazla devlet hastanesi ve özel hastane mevcuttur.

Joint Commission International (JCI)

Joint Commission International uygunluk belgesidir ve Türkiye'de bu belgeye sahip 49 sağlık merkezi mevcuttur.

Vize

Tedavi olmak için tercih edilen hekimin bağlı olduğu sağlık kuruluşu tarafından vize başvurusunda kullanılmak üzere tedavinin Türkiye'de yapılacağına dair belge hastaya ulaştırılır.

Mevcut pasaportunuzun en az 90 günlük geçerliliği olması gerekmektedir. Gelinen ülkeye bağlı olarak tek giriş ile 3 aya kadar turist olarak kalınabilmektedir. Birçok ülke vatandaşları için vize ön başvurusu gerekmemektedir. Doğrudan sınır kapısında turist vizesi alabilirler. Türkiye’ye gelecek olan hastanın http://www.mfa.gov.tr web sitesine girerek T.C. Dış İşleri Bakanlığını ziyaret edip, ülkesi için uygulanan geçerli vize koşullarını öğrenmesi gereklidir.

Birleşik Krallık pasaportu için Türkiye vizesi £10, ABD ve Avusturalya vatandaşları için $20 / €15, Kanada vatandaşları için $60/€45, Yeni Zelanda pasaportu için ise ücretsizdir. Bazı AB ülkeleri için vize ücreti € 10 şeklindedir ve Avro olarak ödenir. Vizeler çok girişli ve 3 ay için geçerlidir. Çocuklar dahil her pasaport sahibi vize almalıdır.

Uçak Bileti

Tedavi için belirlenen tarihlerin onaylanmasıyla birlikte uçak biletleri temin edilir.

Havaalanı Transferi

Belirlenen tarih ve geliş saatine göre Truva Sağlık Ekibi havaalanında hastasını karşılar.

Konaklama

Tedavi sürecine karar verilmesiyle birlikte otel rezervasyonu gerçekleştirilir. Truva Sağlık Ekibi Havaalanında karşıladığı hastasını otele yerleştirir.

Harcamalar

Türkiye genelinde bankamatikler (ATM) mevcuttur. Avrupa ülkelerine ait kredi ve banka kartları kabul edilir ve ayrıca İngilizce olarak hizmet sunar. Yine Türkiye genelinde uluslararası kredi ve banka kartları mağaza ve restoranlarda yaygın olarak kabul edilir. Ancak kırsal alanlarda, küçük mağazalar ve kafeler için nakit taşınması tavsiye edilir. Seyahat çekleri bankalar, büyük oteller ve döviz bürolarında bozdurulabilir.

Alışveriş

Alışveriş Merkezleri, haftanın her günü 10:00 ile 22:00 saatleri arasında ulusal ve uluslararası pek çok marka ile hizmet vermektedir. Müzeler pazartesi günleri tatildir. Diğer günler 09:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir. Eczaneler pazar günleri hariç her gün saat 09.00 ile 19.00 arası hizmet verirler. Kapalı oldukları saatlerde her bölgede nöbetçi eczaneler hizmet vermeye devam eder. Bankalar hafta içi saat 09.00 ile 17.00 arasında açıktır.