şehir turları | truva group sağlık
Truva Şehir Turlarına Hoşgeldiniz.

Sağlık Turizminde Size Özel Turlar

Turlarımız sadece size özel ya da sadece kendi arkadaş/aile grubunuz ile gerçekleştirilmektedir.

Truva Sağlık 2021

şehir turu Başka Bir İstanbul | truva group sağlık
Başka Bir İstanbul

Gezi Günü: Havalimanından, otelinizden veya limandan en geç saat 08:00 – 08:30 da hareket ediyoruz. Beyoğlu Kiliseleri: Evangelistra Rum Kilisesi, Aya Dimitri Kilisesi, Aya Konstantin Ortodoks Rum Kilisesi, Aynalıçeşme Protestan Kilisesi, Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi, Surp Harutyun Ermeni Kilisesi, Sent Antuan Kilisesi, Surp Asdvadzadzin Ermeni Katolik Kilisesi. Galata Kulesi: Cenevizlilerin, Bizanslıların ve Osmanlının tadilat ve yenileme yaptırdığı Galata Kulesi, günümüze kadar bir olaya şahitlik etmiştir. Turu Balat Fener ve Cibali Turu: Sinagoglar, kiliseler, Pierre Loti ve teleferik, Haliç ( Golden Horn Tour): Miniatürk Açık Hava Müzesi, Koç Müzesi Turlarından sonra turumuz sona ermiştir. Bir sonraki turlarda görüşmek ümidi ile.

şehir turu GÜNÜBİRLİK İSTANBUL GEZİSİ (SABİHA GÖKÇEN HAVALIMANI HAREKETLİ)| truva group sağlık
GÜNÜBİRLİK İSTANBUL GEZİSİ (SABIHA GÖKÇEN HAVALIMANI HAREKETLİ)

Gezi Günü: Havalimanından, otelinizden veya limandan en geç saat 08:00 – 08:30 da hareket ederek tarih ve kültürün birleştiği yere eski yarımadaya gidiyoruz. Roma döneminde yapılan ve Bizans döneminde geliştirilen ve savunma amaçlı surların içerisine giriyoruz. Rehberimizin eşlinde Sırasıyla Yerebatan Sarnıcı, (Yıl Başlı Tanrıça Medusa Heykeli) Aya Sofia Camii Müzesi, ( Dış Mekan ve İç Mekan olarak hem Doğu Roma İmparatorluğunu hem de Osmanlı İmparatorluğu İzlerini keşfedeceksiniz) Topkapı Sarayı (Bab-ı Humayun, Babüs Selam, Divan-ı Hümayun, Dış hazine ve silahlar sergisi, Arz odası, Fatih Köşkü, Has oda ve Kutsal Emanetler dairesi, Padişah Portreleri, Hünkar Hamamı, Sultan 3. Murad Has Odası, 1. Ahmed Has Odası, 3. Ahmed Has Odası, Bağdat Köşkü, Revan Köşkü) 3. Ahmet Çeşmesi, Sultanahmet Camii, İstanbul Arkeoloji Müzesi (Pazartesi Kapalıdır) ile tarihi yaşıyoruz. Hipodrom bölgesinde (Sultanahmet Meydanı) bulunan Haseki Hamamı, Alman Çeşmesi, Yılanlı Sütun, Dikilitaş, Aya İrini Müzesi, Cağaloğlu Hamamını gezerek kültürü de görerek turumuzu bitiyoruz.

şehir turu GÜNÜBİRLİK İSTANBUL GEZİSİ (İSTANBUL HAVALİMANI HAREKETLİ) | truva group sağlık
GÜNÜBİRLİK İSTANBUL GEZİSİ (İSTANBUL HAVALİMANI HAREKETLI)

Gezi Günü: Havalimanından, otelinizden veya limandan en geç saat 08:00 – 08:30 da hareket ederek tarih ve kültürün birleştiği yere eski yarımadaya gidiyoruz. Roma döneminde yapılan ve Bizans döneminde geliştirilen ve savunma amaçlı surların içerisine giriyoruz. Rehberimizin eşlinde Sırasıyla; Yerebatan Sarnıcı; Yıl Başlı Tanrıça Medusa Heykeli Aya Sofia Camii Müzesi; Dışı ve İç Kısmı olarak hem Doğu Roma İmparatorluğunu ve Bizans hem de Osmanlı İmparatorluğu İzlerini keşfedeceksiniz. (Pazartesi Günü Kapalıdır.) Topkapı Sarayı; 3. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Babüs Selam, Divan-ı Hümayun, Dış hazine ve silahlar sergisi, Arz odası, Fatih Köşkü, Has oda ve Kutsal Emanetler dairesi, Padişah Portreleri, Hünkar Hamamı, Sultan 3. Murad Has Odası, 1. Ahmed Has Odası, 3. Ahmed Has Odası, Bağdat Köşkü, Revan Köşkü Sultanahmet Camii; Dış avlu, iç avlu ve şadırvan bölümlerinden oluşur. Eski Hipodromun ön kısmındaki kaveaların üzerinden yükseltilerek yapılmıştır. (Cuma günü öğlen namaz yoğunluğu dışında ziyaret edilmesi önerilir.) İstanbul Arkeoloji Müzesi; (Pazartesi Kapalıdır) Hipodrom; (Sultanahmet Meydanı) bulunan Haseki Hamamı, Alman Çeşmesi, Yılanlı Sütun, Dikilitaş, Aya İrini Müzesi, Cağaloğlu Hamamını gezerek kültürü de görerek turumuzu bitiyoruz. Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı; Burada tarihi dokuyu hissederek bir gezi ve alışveriş turu yapıyoruz. İçerisinde 4000’den fazla dükkan barındıran Kapalı Çarşı, baharat, tatlı ve şifalı bitkileri ile meşhur Mısır Çarşısını geziyoruz. (Pazar Günü Kapalıdır.)

şehir turu MİMAR SİNAN’IN İZİNDE | truva group sağlık
MİMAR SİNAN’IN İZİNDE

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan hareket ile ilk durağımız olan Göktürk’teki Su Kemeri olacak. Buradaki eserler dünya Su Kemerleri mimarisinin eşsiz birkaç örneğini teşkil etmektedir. Kemerburgaz ismi, su kemerlerinin olduğu bir bölgede olmasından dolayı almıştır. İkinci durağımız ise Küçükçekmece ilçesinde bulunan Mimar Sinan köprüsü olacak. 1560 yılında yapılan köprü, ilk önce tahta bir yapı olarak Bizanslılar tarafından yapılmış ve onun yerine inşa edilmiştir. İstanbul’da bir örneği de Büyükçekmece gölünde bulunmaktadır. Daha sonra Mimar Sinan’ın çıraklık eseri olan Şehzade Mehmed Camii (Şehzade Camii)’dir. Şehzade Mehmed ’in Saruhan Sancak Beyliği sırasında 22 yaşında ölmesinden sonra Kanuni Sultan Süleyman fermanı üzerine Mimar Sinan’a tarafından yapılmıştır. Bundan sonraki durağımız ise Süleymaniye Camii olacaktır. 1558 yılında yapımı tamamlanan camii Mimar Sinan’ın kalfalık eseri olarak bilinmektedir. Bu camii de Hürrem Sultan ve Kanuni’nin türbeleri bulunmaktadır. Buradaki gezimizin ardından Tophane de bulunan Şehzade Cihangir Camii’ne doğru yolumuza devam ediyoruz. Camiyi gezerken Şehzade Cihangirin hazin hayat hikayesini de dinleyeceğiz. Buradan hareketle yolumuzun üzerinde bulunan Sinan Paşa Camini ziyaret edeceğiz. Barbaros Hayrettin Paşa’nın heykelini ve türbesini de gördükten sonra Mimar Sinan için önemli bir eser olan Üsküdar’daki Mihrimah Sultan Camini ziyaret edeceğiz. Nisan ve Mayıs aylarında Mihrimah Sultan Caminin iki minaresinin ortasında sabahları güneşin gün doğumunu akşamları ise ayın eşsiz güzelliğini seyredebiliyoruz. Buradaki gezimizin ardından turumuzu noktalıyoruz. Havalimanına veya otelinize transferinizi yapıyoruz. Bir başka Şehirturu programında görüşmek dileğiyle.