Vücut Estetiği Ameliyatları; karın estetiği ameliyatları, karın germe ameliyatları, liposuction, lazer liposuction ve lazer lipoliz ameliyatları ile yapılabilmektedir. Vücut estetiği ameliyatları plastik cerrahlar tarafından yapılır.

Vücut Estetiği

Truva Sağlık | Vücut Estetiği
Vücut Estetiği

Son yıllarda büyük bir hızla gelişen plastik cerrahi yöntemleri, insan vücudunun tüm bölgelerinde olabilen fiziksel pek çok kusurun giderilmesini mümkün kılmaktadır. Plastik cerrahi ile fonksiyonel bozuklukları olan organların daha sağlıklı hale getirilmesi mümkün olduğu gibi, kişilerin özgüven problemleri üzerine de etkisi olmaktadır.

Liposuction

Cilt altında bulunan kalınlaşmış deri altı yağ tabakasının inceltilmesi işlemine liposuction adı verilir. Bu uygulamada özellikle karın, popo, iç bacak, bel ve bel çevresi gibi bölgeler tercih edilmekte olup, ince kanüller yardımıyla gerçekleştirir. Orantısızlık bulunan ince bölgelere vücuttan alınan yağlar enjekte edilerek yapılır. Yağ dokuları vücut için ideal doğal dolgu malzemesi gibidir. Liposuction, lazerli ya da klasik olmak üzere iki farklı teknik ile uygulanmaktadır.

Karın Estetiği Uygulamaları

Kadınların tercih etmiş olduğu başlıca vücut estetiği operasyonlardan biridir. Bu uygulama genellikle, hızlı şekilde kilo vermiş insanlarda meydana gelen deri sarkmalarının giderilmesi için tercih edilmektedir. Herhangi bir sebeple karın derisi gevşemiş ya da doğum yapan kadınlar da bu uygulamayı sıklıkla tercih etmektedirler.

Karın Germe Estetiği

Karında sarkmalara ya da gevşekliğe neden olan bölgedeki derinin çıkartılmasına karın germe işlemi adı verilmektedir. Genel anestezi ile uygulanır. Kasık bölgesinde oluşturulan kesiler sayesinde fazla deri parçası çıkartılır. Dikiş izleri bikini bölgesinde bulunur ve bu sebeple de hastaya rahatsızlık vermez. Ancak iyileşme süreci tamamlanmadan güneş ışınlarına maruz kalmamak gerekir.

Bacak Estetiği

Bacak estetiği, bacak şekillendirme, bacak dolgusu, iç bacak germe, uyluk germe gibi farklı uygulamaları kapsayan bir plastik cerrahi uygulamasıdır. Bacağın operasyondan sonra rahat hareket ettirilebilmesi, hastanın iyileşme sürecinde acı çekmemesi için kas dokusunun operasyona hazır hale getirilmesi çok önemlidir. Kas germe egzersizleri bunun için tercih edilmektedir.

Popo Estetiği

Önemli vücut estetiği uygulamalarından biridir. Genellikle bu uygulamada liposuction tekniği kullanılmaktadır. Burada kalçaya yağ enjekte edilmektedir. Kalça düşüklüklerinin giderilmesi için de popo kaldırma estetiği tercih edilmektedir.

Truva Sağlık Hizmetleri aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88