Tüp Bebek Tedavisi

Normal yollar ile bebek sahibi olamayan bireylerin özlemini çektikleri bebeklerine sahip olabilmek adına kullandıkları yöntemlerden biri de tüp bebek yöntemidir.

Dünyada ilk tüp bebek 1978 yılında İngiltere'de dünyaya gelmiştir.

Türkiye'de ise ilk kez 1989 yılında Ege üniversitesi Tıp Fakültesinde tüp bebek doğumu gerçekleşmiştir. Çiftler tüp bebek tedavisi ile hayalini kurdukları bebeklerine kolaylıkla kavuşabilmektedir.

Truva Sağlık | Tüp Bebek Uygulamaları
Tüp Bebek Tedavisi

İlk tüp bebek İngiltere’de 1978 yılında dünyaya gelmiştir. Türkiye’de ise 1989 yılında ilk tüp bebek doğmuştur. Tüp bebek yöntemi, normal yollar ile bebek sahibi olamayan çiftlerin bebek sahibi olabilmeleri için tercih edilen, uzman hekimlerce uygulanan yöntemlerden biridir.

Tüp bebek tedavisi kadın ve erkeğe ait üreme hücrelerinin (sperm ve yumurta) vücut dışı koşullarda laboratuvar ortamında döllenmesi işlemidir. Erkekten alınan sperm ve kadından alınan yumurtanın laboratuvar ortamında birleştirilmesi sonucu oluşan embriyoların rahme aktarılması prensibine dayanmaktadır.

Tüp bebek tedavisinin ilk aşaması tedavi uygulanacak olan çiftlerin detaylı incelenmesidir. Tedavi sürecinin nasıl ve ne şekilde uygulanacağı bu aşamada karar verilir.

İkinci aşamada kadının yumurta üretim sistemi baskılanır ve kontrol altında tutularak dışarıdan düzenli bir şekilde uzman hekimin belirlediği enjekte edilen ilaç kullanılır.

Tüp bebek tedavisindeki üçüncü aşamada, yumurtaların ve sperm hücrelerinin elde edilerek laboratuvar ortamında döllenmesi ve embriyo gelişiminin takip edilmesi vardır.

Dördüncü ve son aşamada dikkatlice seçilen embriyoların rahme transferi gerçekleşir. Bu aşama en önemli olan aşamadır.

Truva Sağlık Hizmetleri aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88