Göğüs Estetiği

Göğüs deformitelerinin ve boyutlarının yeniden revize edilmesini sağlayan göğüs estetiği, meme şekli ile ilgili pek çok problemin giderilmesinde tercih edilebilmektedir. Doğuştan göğüslerin ya da tek bir göğüsün olmaması, hamilelik sonrası dönemde göğüslerin küçülmesi, hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak göğüslerin sarkması, küçük ve büyük göğüslerin yeniden boyutlandırılması gibi pek çok problemi konu alan göğüs estetiğinin günümüzde uygulanan farklı teknikleri bulunmaktadır. Meme kanseri sonrası göğüslerinden birini ya da ikisini birden kaybetmiş bayanların da tercih ettiği bu cerrahi dalında farklı enjeksiyon malzemelerinin kullanımı söz konusudur.

Truva Sağlık | Göğüs Estetiği Uygulamaları
Göğüs Estetiği Ameliyatından Beklenti Nedir?
Göğüs Estetiği

Göğüs deformasyonları ve boyutlarının yenilenmesini sağlar. Meme şekli ile ilgili pek çok problemin giderilmesinde tercih edilir. Doğuştan gelen göğüslerin ya da tekinin olmaması, hamilelik sonrası dönemde göğüs küçülmeleri, kilo alıp vermeye bağlı olarak göğüs sarkmaları, küçük ya da büyük göğüslerin yeniden boyutlandırılması gibi pek çok durumda uygulanabilir. Günümüzde uygulanan pek çok teknik bulunmaktadır. Meme kanseri sonrası göğüslerinden birini ya da ikisini birden kaybetmiş olan kadınlar da tercih etmektedir.

Göğüs Estetiği Ameliyatından Beklenilen

Kişinin kendi yağ dokusundan alınan sıvı formdaki yağların dokuya enjeksiyonu ile uygulanan yöntem dışında göğüs içine silikon protez yerleştirilmesi yöntemi göğüs büyütme işlemlerinde daha sıklıkla uygulanır. Kişinin tercihine göre silikon protezler farklı boyut ve formlarda olabilmektedir. Buradaki ana amaç, kişinin boy, kilo ve vücut dengesine uygun olan şekli yakalamaktır.

Meme Protezlerinin Özellikleri

Sert ve yumuşak olmak üzere iki tip silikon protez mevcuttur. En çok tercih edileni yumuşak silikon protezdir. Çok daha doğal bir görünümüm sağlanması açısından en uygunudur. Hastanın ameliyat sonrasındaki süreçlerinde ve devamında daha konforlu olmasını sağlamaktadır.

İdeal Göğüs Şekli

İdeal göğüs görünümü için doktor ve hasta birlikte karar verir. Doğal göğüs görünümü için hasta üzerinde gerekli çizimler yapılır. Göğüs estetiği ameliyatında silikon protezler göğüs içine koltuk altı bölgesinden ya da göğüslerin alt kısmından yerleştirilir. Birkaç cm'lik kesiler yeterlidir.

Göğüs Estetiği ve Meme Kanseri

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, göğüs şekillendirme operasyonlarının meme kanserine yol açtığı algısı, oldukça yanlış bir bilgidir. Operasyon meme kanserini engelleme ve olası hücreleri uzaklaştırabilmek adına ayrıca önemlidir.

İyileşme Süreci

Operasyonunun iyileşme sürecinde kol hareketleri belli bir süre konfor kısıtlaması yaşatabilir. Bu süreçte korse kullanımı iyileşme dönemine hız kazandırabilmektedir.

Truva Sağlık Hizmetleri aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88