Yüz estetiği bireyler tarafından en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Kişiler yüz estetiğiyle kendilerini baştan yaratabilmektedir. Türkiye'de yüz estetiğinde başarıların artmış olması nedeniyle birçok kişi tarafından yüz estetiği yaptırmak olağan hale gelmiştir.

Yüz estetiği kapsamında; kaş kaldırma, alın germe, kulak estetiği, yüz germe, dudak estetiği, göz kapağı estetiği ve yüz bölgesine uygulanan birçok estetik tedavi bulunmaktadır.

Truva Sağlık | Yüz Estetiği
Yüz Estetiği Nedir?

Yılların verdiği yıpranmanın veya bazı dış etkenlerin yüzde doğurduğu olumsuz sonuçları ortadan kaldırmak için yüz estetiği işlemleri uygulanır. Cilde yeni bir görünüm kazandırmak amaçlanmaktadır.

Yılların verdiği yıpranma etkilerini cilt üzerinde göstermeye başlar. Cilt üzerindeki bu sorunları ortadan kaldırmak için yüz estetiği uygulamaları yapılmaktadır. Yüz estetiğinde yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılarak genç bir görüntüye kavuşturmak hedeflenir. Yüz estetiği yaptıran kişilerin psikolojilerinde de olumlu etkiler gözlenmektedir.

Stres ve güneşin cildin yaşlanmasına sebep olan faktörlerden bazıları olduğu bilinmektedir.

Yüz Germe

Yüz ve boyun bölgesindeki sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi için yüz germe operasyonları gerçekleştirilir. Yüzü gençleştirmek için yapılan faaliyetlerin arasındaki en detaylı operasyonlardan birisidir. Bu operasyonda şakaklar, yanaklar, çene ve boyun bölgelerinde serbestleşme sağlanır. Kas ve bağ dokusu tamamen görünür hale gelir ve gevşeklikler ortadan kaldırılır.

Ultherapy Yöntemi

Cildin alt katmanlarında bulunan taşıyıcı dokular üzerinden ses dalgaları kullanılır. Kollajen üretimi ses dalgaları sayesinde uyarılır. Bu işlem ciltte sıkılaşma meydana getirir. Ultherapy yüz estetiğindeki en önemli yöntemlerden birisidir. Kırışıklıklarda gözle görünür bir azalma sağlanır.

Truva Sağlık Hizmetleri aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88