Ortopedi Nedir?

Ortopedi, vücudun hareket etmesini sağlayan kas, eklem, kemik, sinir ve kiriş gibi organlarda meydana gelen bozulmaları ve buna bağlı olarak gelişen şikâyetleri inceleyen, tedavisi ile ilgilenen genel cerrahi dalıdır.

Truva Sağlık | Ortopedi Uygulamaları
Ortopedinin Konusu Olan Hastalıklar

Ortopedi, ilk olarak doğuştan var olan sakatlık durumlarında tedavi amacı ile oluşturulmuş, daha sonraki dönemlerde ise daha da geliştirilerek, meydana gelen pek çok yaralanma ve rahatsızlıkların tedavisini içine alan bir tıbbi bilim dalı olarak ortaya çıkmıştır.

Ortopedik Hastalıklar ve Tedavileri:

Çarpık ayak, kalça çıkıklığı ya da açıklığı ve bel eğriliği (skolyoz), bacak eşitsizliği gibi hastalıklar gelişimsel ya da doğuştan süregelen ortopedik hastalıklardır. Menüsküs yırtılması ve yaralanması, kas ezilmesi, bağ yaralanmaları spor ve egzersize bağlı oluşan ortopedik hastalıklardır. Tendon yaralanmaları, kırık ve çıkıklar iskelet sistemine bağlı olarak gelişen hastalıklardır. Sinir sıkışması, tenisçi dirseği ve tetik parmak hastalığı kol ya da bacaklarda meydana gelen rahatsızlıklardır. Bel, kalça, omuz, dirsek, diz ve ayak bileği kireçlenmeleri ise yaşa bağlı olarak gelişen eklem şikâyetleridir. Bunlarla birlikte ortopedinin ele aldığı diğer hastalık ve şikayetler arasında şunları da sayabiliriz. Kemik Erimesi (Osteoperoz, Osteoperozis), Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı, Romatizmal ağrı ve şikayetler, düz tabanlık, ayakları içe basma.

Tedavi

Son derece geniş bir branş olan ortopedide hastalıkların tedavisinde hastanın durumu, şikayetlerin düzeyi gibi durumlara bağlı olarak ilaç tedavisi ya da fizik tedavi uygulanabilir ya da daha ileri durumlarda cerrahi müdahale yoluna gidilebilir. Gerekli durumlarda protez uygulamasına da gidilebilir.

TruvaSağlık.Com aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Türkiye'de Tedavi

Truva Sağlık Hizmetleri aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88