Astım, KOAH, bronşit, zatürre, akciğer zarında sıvı birikmesi, akciğer sönmesi ya da akciğer kanseri gibi hastalıkların tanı ve tedavisiyle Göğüs Hastalıkları hekimleri ilgilenmektedir.

KOAH

Truva Sağlık | Göğüs Hastalıkları Uygulamaları

Akciğerin en küçük birimleri olan bronşların çeşitli sebepler ile tıkanmasıyla ortaya çıkan hastalığa KOAH adı verilmektedir. Bu hastalığa yol açan en önemli etkenlerden biri sigara kullanımıdır. Bazı meslekler için ciddi tehlike olabilir. Çeşitli boya maddelerini solumak, bazı kimyasallara sürekli bir şekilde maruz kalmak KOAH'a yakalanmak için ciddi birer sebeptir. Geriye dönüşü olmayan bu hastalığa yakalanan kişi sürekli gözetim altında bulundurulmalıdır.

Akciğer Kanseri

Genetik faktörlerle yakın ilişki içinde olmasının yanı sıra, büyük oranda sigara kullanımına bağlı olarak gelişen bir akciğer hastalığıdır. Akciğer hücrelerinde mutasyona sebebiyet verir. Önemli belirtileri arasında ateş, halsizlik, sürekli yorgunluk ve kilo kaybı gözlemlenir. Bu belirtilerle birlikte seyreden sürekli öksürük durumu da mevcuttur. Öksürük ile gelen balgam üzerindeki şerit şeklinde olan kan, akciğer kanserinin önemli belirtileri arasında yer almaktadır. Ancak bu kanser türü uzun süre belirti bile vermeyebilir.

TruvaSağlık.Com aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88