Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk sağlığı ve hastalıkları, çocuklarınızın dünyaya geldiği an itibariyle erişkin yaşa ulaşana dek büyüme ve gelişimine yönelik tüm takibinin bu alanda uzman doktorlarca yapıldığı ve bu dönem boyunca gerekli tüm aşı, beslenme takibi, tarama testleri ve beslenme düzenin gerçekleştirildiği alandır.

Truva Sağlık | Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uygulamaları
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Bebeğin dünyaya geldiği andan itibaren, çocukluktan erişkin yaşa ulaşana kadar olan büyüme ve gelişimine yönelik tüm takibin yapıldığı alan Çocuk sağlığı ve hastalıkları hekimlerince yapılır.

Çocuk Nefrolojisi

Nefroloji böbrek hastalıkları ile ilgilenir. Böbrek ile ilgili hemen hemen tüm hastalıklar ve rahatsızlıkları kapsar. Çocuk nefrolojisi böbrek ile bağlantılı olarak gelişebilecek sorunlar olan gece sık idrara çıkma, uyurken idrarını tutamama, sancılı idrar yapma, göz, el ve ayak bölgelerinde şişme, idrar yaparken görülen bozukluklar, böbrek ile ilgili hastalıkların izlenmesi ve tedavi edilmesi, böbreğe bağlı olarak gelişen yüksek tansiyon ve diyabet, böbrek yetmezliği ve iltihaplanması, idrar yollarında gerçekleşen enfeksiyonlara yönelik tedaviyle ilgilenmektedir.

Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Kalp Cerrahisi

Doğum öncesi dönemden itibaren 18 yaşının sonuna kadar saptanmış olan kalp hastalıklarının tanı, tedavi ve izlemini kapsar. Doğuştan bu yana süregelen delik ya da darlık gibi kalp hastalıkları, sonradan ortaya çıkıp kendini gösteren kalp hastalıkları ve kalp ritim bozuklukları bunlardandır.

Çocuk Endokrinolojisi

Doğumdan itibaren 18 yaşına kadar çocuklardaki büyüme ve gelişime bağlı gerilik, iştahsızlık, obezite, şeker hastalığı direnci ya da düşüklüğü, boy normalinin belli ölçülerin altında olması, erken ya da geç ergenlik, vücutta fazla kıllanma, hipofiz hastalıkları, hipofiz hormonuna bağlı gelişen hastalıklar, hiperlazi, hipoglisemi, politik over sendromu, guatr ve tiroud ile ilgili diğer hastalıklar, cinsiyet ile ilgili gelişim problemleri, inmeyen testis, böbreküstü bezi rahatsızlıkları, şüpheli genital yapı, kemik hastalıkları, cushing hastalığı, prolaktin hormonu yüksekliği, metabolizmal rahatsızlıklar, adrenal yetmezlik gibi hastalıkların ve aynı zamanda da gelişim problemlerinin tanı, tedavi ve izlemini kapsayan alanlar ile ilgilenir.

Çocuk Hematolojisi ve Onkoloji

Çocuk kan hastalıklarından olan anemi, demir eksikliği anemisi, B12 eksikliği anemisi, Talasemi, lösemi gibi hastalıkların tanı ve tedavisini ile çocuk hematolojisi ilgilenir. Çocuk onkolojisi ise 0-18 yaş dönemindeki bebek, çocuk ve ergenlerde olabilecek kanserlerin tanısı ve tedavisini kapsayan bölümdür.

Çocuk İmmünolojisi

İmmünoloji, bağışıklık sistemi ile ilgilenmektedir. Çocuk immünolojisi, pek çok farklı dokuyu kapsamakla birlikte, daha çok organizmanın bağışıklık sisteminin uygunsuz şekilde işlemesine bağlı olarak gelişen immünolojik bozuklukları inceler.

Çocuk Nörolojisi

Çocuklarda meydana gelen beyin, sinir, kas ve omurilik hastalıkları inceler. Ağır düzey beyin hasarları, epilepsi kaynaklı bayılmalar, geçici felç durumları, otistik rahatsızlıklar, kas hastalıkları bunların içinde yer almaktadır.

Türkiye'de Tedavi

TruvaSağlık.Com aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88