Burun estetiği burnun görünümünü iyileştirmek için yapılır. Rekonstrüktif, konjenital anomalileri ve travma kaynaklı burundaki şekil bozukluklarını ortadan kaldırmak için burun estetiği yöntemleri uygulanır.

Truva Sağlık | Burun Estetiği Uygulamaları

Burundaki deformiteler doğuştan ya da çevresel etmenler sebebiyle olabilir. Bunların ve şekil bozukluklarının giderilmesi için burun estetiği yaptırılmaktadır. Ayrıca burun tıkanıklıklarını hafifletebilmek için septoplasti ile birlikte burun estetiği operasyonları da yapılmaktadır.

Burun operasyonlarında burun ucunun kaldırılması, indirilmesi, sivriltilmesi mümkündür. Burun kalınlaştırılması ya da diğer bozukluklar da tedavi edilebilmektedir. Ayrıca dolgular sayesinde çökük burunlar düzeltilebilir. Dar burun deliklerinin genişletilmesi ve geniş burun deliklerinin daraltılması mümkündür.

Ameliyattan beklentilerin anlaşılabilmesi için burun ameliyatı öncesi profesyonel bir estetik cerrah ile mutlak şartta görüşmek çok önemli ve gereklidir. Burun estetiğinde lokal anestezi veya genel anestezi yöntemleri kullanılmaktadır. Ancak anestezi öncesi sakinleştirici ilaç verilmektedir. Bu ilaç hastanın ameliyat süreci boyunca rahat olmasını sağlar.

İyileşme Dönemi

Operasyon sonrası iyileşme döneminde çeşitli ağrılar oluşabilmektedir. Baş hafif yukarıda tutulmalı, burun ve göz bölgesinde oluşabilecek morluk ve şişliği azaltmak için soğuk kompres uygulanmalıdır. Bunlar iyileşme döneminin hızlanmasını sağlayacaktır. Operasyon sırasında uygulanan splint bir hafta içerisinde burundan çıkartılmaktadır. Ancak doktor tavsiyesine göre splint kullanmaya devam edilebilir. Burun estetiği burun içine uygulandığından burnun dış bölgesinde herhangi bir iz bırakmaz.

Burun estetiği sonrası iyileşme dönemi aşamalı olarak gerçekleşir. Bu aşamalar hafta ya da aylara dağılabilir.

Truva Sağlık Hizmetleri aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88