Beyin Cerrahisi

Beyin, omurilik ve sinir sistemi rahatsızlıklarının tanı ve tedavisi ile beyin cerrahisi ilgilenmektedir. Merkezi ve periferik sinir sisteminin tümünü kapsar. Beyin cerrahisinin ilgi alanındaki hastalıkların tanı ve teşhisinde MR, BT, tomografi gibi yöntemler kullanılır. Buna ek olarak EEG, PET CT, EMG gibi yöntemlerden de faydalanılmaktadır.

Truva Sağlık | Beyin Cerrahisi Uygulamaları
Beyin ve Omurilik Tümörleri ve Tedavisi

Beyin veya omurilik bölgesinde farklılaşmaya başlayan dokular ve bu bölgelerde oluşan lezyonlar beyin veya omurilik tümörleri olarak adlandırılmaktadır. Beyin ve omurilik tümörlerinin tedavisinde ilk etapta kemoterapi ve radyoterapi uygulanmaktadır. Sonrasında beyin cerrahisi operasyonuyla tümörün alınması mümkün olabilir.

Beyin ve Omurilik Damarlarında Anevrizma ve Tedavisi

Beyin ve omuriliği besleyen damarların çaplarının genişlemesi durumunda ortaya anevrizmalar çıkmaktadır. Tedavisi için damarlara stend takılması ya da beyin cerrahisinin alanına giren operasyonlar gerekmektedir.

Beyin ve Omurilik Damarlarında Daralma ve Tedavisi

Tansiyon, şeker veya yüksek kolesterol sebebiyle damarların sertleşmesi ve özelliğini yitirerek beyin ve omuriliği besleyen damarların daralması durumudur. Bu hastalıkların tedavisi, beyin cerrahisi ve genel cerrahinin birlikte çalışarak damar yolunu açması, stend takılması ve by-pass ameliyatlarının gerçekleştirilmesi ile tedavi edilebilmektedir.

Beyin Kanaması ve Tedavisi

Beyni besleyen damarların travma sonucunda veya tansiyon hastalarında damarlardaki basıncın artmasıyla, damar çatlaması ile damarların kan sızdırması ile beyin kanaması hastalıkları ortaya çıkar. Beyin kanaması, kafa iç basıncını azaltmaya yönelik olarak, şişen bölgelere ince plastik boruların yerleştirilmesi ile tedavi edilebilmektedir. Tedavi sırasında ve sonrasında hastanın kafa iç basıncını azaltacak işlemler yapılmaktadır.

Beyin Damarları Tıkanıklığı ve Tedavisi

Beyni besleyen damarların işlev göremez derecede daralması sonucunda beyin fonksiyonlarının tam olarak yerine getirilemez hale gelmesiyle oluşan bir hastalıktır. Beyin damarlarının tıkanıklığı, tıkanan damarların temizlenmesi ve stend takılması işlemleriyle tedavi edilir.

Bel Fıtığı ve Tedavisi

Omurilik arasında bulunan disklerin zamanla işlevini yitirmesi veya kayması sonucunda üst üste binen omurların arasında sinirlerin sıkışması ile bel fıtığı meydana gelir. Bel fıtığı tedavisi beyin ve sinir cerrahisi kapsamında omurlar arası yeterli boşluğun sağlanması, üst üste binen omurların arasında bulunan diskler gibi görev gören suni yapıların yerleştirilmesi işlemlerini ve sinirlerin sıkışmasını engelleyecek operasyonlar ile yapılmaktadır.

Türkiye'de Tedavi

Truva Sağlık Hizmetleri aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88