Türkiye'de Saç Ekimi Uygulamaları

Türkiye, sağlığa verilen önem ve ulaşım imkanları ile saç ekimi işlemlerinde önde gelen ülkeler arasındadır.

Saç ekimi, genetik ya da fizyolojik sebepler ile oluşan kellik durumunun kalıcı olarak giderilmesi için kullanılan en etkili saç çoğaltma yöntemidir. Türkiye'de yeni yöntemler uzman doktorlar ve klinikler tarafından uygulanmaktadır. En yeni teknik Fue Tekniği olarak bilinmektedir.

Truva Sağlık | Saç Ekimi
Saç Ekimi

Sağlık alanındaki güvenilir tecrübesi ve dünya üzerindeki merkezi lokasyonu sebebiyle, Türkiye saç ekimi işlemlerinde en tercih edilen ülkeler arasındadır.

Genetik ya da fizyolojik sebepler ile oluşan kellik durumu için kullanılan en etkili saç çoğaltma yöntemi saç ekimidir.

Türkiye'de uzman doktorlar ve klinikler tarafından çeşitli saç ekimi yöntemleri uygulanmaktadır. Bunlardan en yeni olanı Fue Tekniğidir.

Fue Tekniği İle Saç Ekimi

FUE ( Foliküler Unite Ekstraksiyonu), kıl kökünün alım şeklini tarif etmektedir. Kıl kökleri tek tel alınarak uygulanır. 2003 yılında ilk defa uygulandıktan sonra en yaygın yöntem olmaya başlamıştır.

Fue yönteminde enseden alınan saçlar, alın ve tepe kısmının ekiminde kullanılır. Fue yöntemi daha konforlu uygulanır ve daha hızlı sonuç verir.

Tek bir saç kökünden birkaç ekilebilir saç teli elde edilir. Böylece alım yapılan bölge olan ense kökünde saç azalması söz konusu olmamaktadır. Saç ekimi yapılan bölgedeki saçların yönüne göre yöntem uygulandığından doğallık korunur.

Bu yöntem profesyonel bir ekim gerektirir.

Fue Tekniğinde ense kökündeki saçlar tercih edilir.

Ense bölgesindeki saç köklerinin dökülmemeye kodlanmış olmasından dolayı buradaki saçlar kullanılır.

Saç dökülmesine neden olan kimyasalların bu bölgedeki saç köklerine etki etmemesinden dolayı bu saç kökleri; saç, sakal, kaş ve kirpik ekimlerinde kullanılmaktadır.

Fue Tekniğinin Uygulanması

Foliküller saç kökünden silindir şeklindeki iğne ile alınır. Foliküller, saçsız kısımda bulunan derideki kök gözeneklerine tek tek uygulanır. Bu işlem, saçların çıkış yönüne doğru yapılır. Doğal görünümü sağlamak için bu işlem önemlidir.

Fue Tekniğinde Doğal Saç Kontürü

Saçın ön çizgisinin ayarlanması, Fue tekniğinde dikkat edilmesi gereken en önemli konudur. Bu çizgi kişiye özel olarak dizayn edilir. Doğal görünümde olması için işlemin profesyoneller tarafından yapılması çok önemlidir.

Fue Tekniğinde İyileşme Süreci

Bu yöntemde iyileşme süreci uzun değildir. İşlemler sonrası tavsiye edilen solüsyon ve güçlendiriciler ile iyileşme süreci daha da kısalmaktadır.

Truva Sağlık Hizmetleri aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88