Dahiliye (İç Hastalıkları)

Hastalıkların tedavisinde ilk olarak doğru teşhis konulmalıdır. Hekimler doğru teşhis koyabilmek için tıpta uzmanlaşır. Uzmanlaşma ile birlikte hastalıklar daha detaylı araştırılır. Bu araştırmalar neticesinde de hastalıkların nedenleri daha kolay tespit edilir. İnsan sağlığının korunabilmesi için hastalıklara karşı önlem alınması gerekmektedir. Bunun için de kişiler sağlık ve sağlıklı yaşamak hakkında fikir sahibi olmalıdır. İç hastalıkları en sık karşılaşılan hastalıklardandır ve son derece geniş kapsamlıdır. Bu nedenle oldukça önemli hastalıklara başarılı tedavi yöntemleri geliştirir. Bu hastalıkların tedavisi için hastanelerde dahiliye bölümü hizmet vermektedir.

Truva Sağlık | Dahiliye Hizmetleri Uygulamaları
İç Hastalıkları Bölümü Nedir ?
Dahiliye

İç hastalıkları birçok yan dala ayrılır. İç hastalıkları olarak adlandırılan alan oldukça geniştir. Cerrahi dışı olarak görülen tüm hastalıklar bu bölümün tedavi alanına girmektedir. Genellikle hastaların tanı için gittiği ilk durak dahiliye hekimleridir. Uygulanan testler ve muayeneler sonucunda sonuçlandırılabilecek bir hastalık söz konusu ise tedavi edilir. Tedavinin yetersizliği söz konusu olursa alt dallara yönlendirilir.

İmmünoloji, endokrinoloji, gastroenteroloji, hematoloji, nefroloji, romatoloji, geriatri ve onkoloji iç hastalıklarının diğer dallarıdır.

Türkiye'de Tedavi

TruvaSağlık.Com aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88