Diş Tedavileri

Beyaz, göz alıcı bir gülümseme ve ferah bir nefesin ilk şartı sağlıklı dişler ve sağlıklı ağızdır. Ağız içi sağlığı ise pek çok olumsuz faktörden etkilenmektedir.

Truva Sağlık | Genel Diş Tedavileri Uygulamaları
Genel Diş Tedavileri

Göz alıcı bir gülümseme için beyaz dişler, ferah bir nefes için ise sağlıklı dişler ve sağlıklı bir ağız gereklidir. Bu sebeple diş sağlığı için diş etleri, diş kökleri, dil, damak, çene kemiği gibi yapılar bir bütün olarak ele alınır. Diş ve diş eti hastalıkları çok çeşitlidir. Bundan dolayı diş tedavisi için uygulanan tekniklerin sayısı da oldukça fazladır.

Diş kökünü sararak her an steril bir şekilde kalmasını sağlayan, kan damarları ile diş kökünü besleyerek dişi canlı tutan doku yapısına diş eti adı verilir. Diş etinin iyi korunması sağlıklı dişler için oldukça önemlidir. Diş eti çekilmesi ve diş eti kanaması gibi durumlar bu alanda bir sorun olduğunu gösterir. Diş etinin çekilmesi, dişlerin dökülmesine bile sebebiyet verebilir.

Dişlerin tabanına biriken bakteriler, daha sonra dişin iç kısımlarına yerleşerek diş köküne kadar çürüme yapar. Diş kökü hava ile temas eder ve zarar görür. Diş iltihaplanmasına sebep olur ve daha sonra dişin çekilmesine kadar gidebilir. Çürük kısmın temizlenip, oluşan boşluğun diş ile uyumlu bir malzeme ile doldurulmasına diş dolgusu işlemi adı verilir. Dişi kaybetmemek için yapılır.

Dişin sinir kısmına çürük sebebiyle bir zarar gelmişse dolgu işleminden önce kanal tedavisi uygulanır. Bu yöntem dişin bir daha aynı sorunu çıkarmasını önler. Çürüklerin temizlenmesinden sonra sinirler kesilir. Sterilize işleminden sonra dolgu malzemesi ile kapatılır.

İyi bir diş hekiminin en son tercih ettiği uygulama diş çekimidir. Dişin tamamen kaybedilmiş olması gereklidir. Lokal anestezi yardımıyla çıkartılır. Diş bir bütün halinde ya da parçalara ayrılarak işlem uygulanır.

Protezler ve köprüler, diş kemiği üzerindeki boşluklar için uygulanan bazı tekniklerdir. Kişinin ağız ölçüsüne göre damak protezler dizayn edilerek hasta ağzına yerleştirilir.

İmplant, dişi çene kemiğine vidalamak üzere uygulanan bir tekniktir. Protez uygulamalarına göre çok daha konforlu sonuçlar vermektedir.

Diş çarpıklığı olarak bilinen durumun giderilmesi için ortodontik tedavi yöntemleri uygulanır. Dişlerin çene kemiğine düzgün dizilimini sağlamak için diş teli kullanılır. Diş telleri doktor kontrolüyle belli periyotlar sonunda kaydırılır, sıkılaştırılır ya da değiştirilir. Amaç dişlerin en doğal ve estetik görüntüye ulaşmasını sağlamaktır.

Diş tedavilerinde doğru yöntemlerin belirlenebilmesi için panoramik çene röntgeni gerekmektedir.

Truva Sağlık Hizmetleri aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88