Göz Sağlığı ve Hastalıkları

5 duyu organımızdan biri olan gözlerimiz, dünya güzelliklerini görmemizi sağlamasıyla bizi hayata bağlar. Öğrenme ve algılamada çok önemli bir yere sahiptir. Yaş, genetik hastalıklar ve dış faktörler göz sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Fakat günümüz teknolojisi sayesinde göz hastalıklarında çeşitli tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Robotik yöntemler ile birçok göz hastalığı tedavi edilebilmektedir.

Truva Sağlık | Göz Sağlığı Hastalıkları
Göz Sağlığı ve Hastalıkları

Yaşın ilerlemesi, genetik hastalıklar ya da dış faktörler göz sağlığını olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir. Günümüz teknolojisi ile göz hastalıkları için pek çok tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Robotik yöntemler, çoğu göz hastalığının tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir. Erken teşhis her konuda olduğu gibi göz hastalıkları için de çok önemli bir değer taşımaktadır. Bu sebeple periyodik olarak göz kontrolü yaptırmak gerekmektedir.

Katarakt

Göz yapısında özel mercekler yer almaktadır. Bu merceklerin dış etkenlerden dolayı saydamlaşması ile katarakt ortaya çıkar. Görülen her cisimde bulanıklık meydana gelir. İleri seviyedeki cisimleri ayırt edememe ile karşı karşıya kalınabilir. Cerrahi müdahaleler ile tedavisi mümkün olabilir.

Göz Tansiyonu

Halk arasında göz tansiyonu olarak bilir. Tıp dilinde glokom olarak isimlendirilir. Erken teşhis ve tedavi çözüm üretebilir. Ancak tedavi edilmez ise görme kaybına sebep olabilecek kadar ciddi bir hastalıktır. İlaç tedavisi, cerrahi tedavi ve lazer tedavisi göz tansiyonu için hastanın durumuna göre seçilebilecek alternatiflerdir.

Kornea Sivrileşmesi

Gözün en üst tabakasında yer alan saydam tabakanın yani tıbbi adıyla korneanın ilerleyici incelme ya da sivrilmesi ile meydana gelir ve keratokonus adı verilir. Daha çok ergenlik dönemlerinde görülür. Genelde 20 yaş civarlarında fark edilir. Düzenli takiple tedavisi mümkün hastalıklardandır.

Retinitis Pigmentoza

Halk arasında tavuk karası olarak bilinir. Daha çok akraba evlilikleri sonucunda ortaya çıkar. Hastanın görme merkezine bir çip yerleştirilir. Üzerinde kamera bulunan özel bir gözlük yardımı ile tedavi edilir.

Excimer Lazer

Miyop, astigmat ve hipermetrop gibi göz hastalıklarında kullanılan bir cerrahi yöntemdir. FDA onaylı bir tedavi teknolojisidir. Excimer lazer için uygun olup olunmadığı doktor tarafından belirlenir. Bunun için tam göz muayenesiyle birlikte, bazı ileri tetkiklerin uygulanması gerekmektedir. Excimer lazer tedavisi ile problemlerin neredeyse tamamı çözülebilmektedir. İşlem sonrasında aynı gün içinde taburcu olunması çoğu zaman mümkündür.

Türkiye'de Göz Hastalıkları Tedavisi

TruvaSağlık.Com aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88