İmplant

Diş hekimliğinin en önemli uygulamalarından biri olan implant tedavisi, pek çok amaçla kullanılabilir. Bu teknikte, çene kemiği üzerindeki boşluklara, kaybedilen dişlerin yerine vidalama tekniği ile yeni dişler yerleştirilmektedir. Yerleştirilen dişler kalite özelliklerine göre pek çok farklı grupta incelenebilmektedir.

Truva Sağlık | İmplant Diş Tedavi
İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi, diş ve ağız sağlığı alanında pek çok amaçla uygulanmaktadır. Çene kemiği üzerindeki boşluklara, yani kaybedilen dişlerin yerine vidalama tekniği ile yeni dişler yerleştirilmesi işlemine implant tedavisi adı verilir.

İmplant tedavisi aynı zamanda diş çarpıklıklarının giderilmesinde ortodontik tedavi yöntemi ile birlikte kombine bir estetik çözüm olarak tercih edilmektedir. Ortodontik tedavi sırasında olabilecek diş çekimlerinden ve dişlerdeki kayma sebebiyle çene kemiğindeki boş kalan yerlere implant tekniği ile yeni dişler yerleştirilmektedir.

Çoğu zaman doğuştan gelen bir diş estetiği problemi olan diastemada kişinin alt ya da üst çene kemiklerinin geniş olması sebebiyle, dişler çene kemiği üzerine seyrek dizilim göstermişlerdir. Bununla beraber doğuştan eksik dişler de mümkündür ve bu duruma lateral denir. İmplant tedavisi ile bu boşluklar kapatılmaktadır.

İmplantlar, protezlere göre daha konforlu olduklarından dolayı, konuşma sırasında ve yemek yeme esnasında problemlere sebep olmaz. Doğal diş gibi kullanılabilir. Alışma süreci daha kısadır. Doğal bir görüntünün verilebilmesi daha kolaydır.

İmplant dişler çene kemiğine yerleştirilirken zirkonyum malzemeden üretilen vidalar kullanılır. Diş eti ve kemiği ile reaksiyon oluşturmayan özelliğe sahiptir. Bu nedenle vidalara tepki göstermez.

Tedavi birkaç aşamada uygulanır. Önce vidalar yerleştirilir. Ardından koruyucu dişler de vidaların üzerine yerleştirilir. Ağız yapısına uyumlu olması için diş ölçüleri belli periyotlarla alınarak denemeler yapılır. En doğru olanı belirledikten sonra koruyucular çıkarılıp, yerine gerçek implant dişler yerleştirilir.

Truva Sağlık Hizmetleri aracılığıyla Türkiye'de tedavi olmak hakkında bilgi almak, durumunuzu ve operasyon şartlarını öğrenmek için web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut rapor, epikriz ve filmleriniz varsa onları da ekleyerek zaman kazanmamıza yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Bilgi Al

Telefon: 0090 216 688 55 88